Ήττα στα τελευταία δευτερόλεπτα……….51-53

Με ήττα (51-53) από την ομάδα Blue café, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Συλλόγου μας στο εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ. Η έλλειψη εμπειρίας και η ατυχία στο τέλος του αγώνα μας στέρησαν τη νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Στις τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα Blue café προηγήθηκε ακόμη και με +12 πόντους , οι παίχτες μας όμως με αντεπίθεση διαρκείας έφεραν το παιχνίδι στην ισοπαλία 49-49 και ενώ απέμεναν 50 δευτερόλεπτα, ενώ στα 20 δευτερόλεπτα το σκορ ήταν 51-49. Στην τελευταία επίθεση οι παίχτες της αντίπαλης ομάδας ευστόχησαν σε σουτ τριών πόντων (51-52). Στα 8 δευτερόλεπτα μέχρι το τέλος δύο άστοχα σουτ των Ταμπούκα και Μυλωνά και μία βολή των αντιπάλων διαμόρφωσαν το τελικό 51-53.
Επόμενο παιχνίδι Τετάρτη 1/6 στις 21:00 μ.μ στο κλειστό γήπεδο Σχηματαρίου.

Σκορ δεκαλέπτων  Α: 12-14   Β: 9-9   Γ: 15-14   Δ: 15-16

Τους πόντους πέτυχαν : Τσάμης 12 (1 τριπ),    Χαλιαμάλιας  11 (3 τριπ),  Αγγελακόπουλος 11,                                                    Ταμπούκας 6,   Μυλωνάς 5,    Αλμπάνης 4,    Κωστόπουλος 2.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν :Ταμπούκας Ι , Χαλιαμάλιας Φ, Κωστόπουλος Κ, Γκέκας Π, Μπουλογεώργος Στ, Ζώης Λ, Τσαούσης Δ, Μυλωνάς Γ, Τσάμης Αχ, Αγγελακόπουλος Αχ, Χαρίτος Δ, Αλμπάνης Ι.

Από την ομάδας μας ξεχώρισαν οι Αγγελακόπουλος, Τσάμης, Μυλωνάς.